Загальна інформація

Справжньою окрасою теплого Поділля є славне місто Борщів. Трипільські старожитності, палеолітичні стоянки на берегах Серету і Нічлави, михалківські золоті скарби, скіфські кургани, кам’яні гробниці, руїни середньовічних замків та борщівська вишита сорочка прославили наш край далеко за межами України. Саме ця земля з давніх давен викохувала хліборобів.

Символічно, що саме на цій землі у далекому листопаді 1946 року було створено однорічну сільськогосподарську школу. А зараз тут у багряному золоті каштанів потопає старовинна будівля головного корпусу Борщівського агротехнічного фахового коледжу. Заклад освіти з 75-літньою історією, яка вмістила в собі відлуння минулого, біль пережитого, фрагменти спогадів і роздумів, високий професіоналізм педагогічного колективу протягом усіх десятиліть, традиції, звичаї, наступність поколінь та благородні цілі.

БАТФК – це освітній заклад з новими інформаційними комп’ютерними та мультимедійними технологіями, престижною освітою, заклад для тих, хто вірить в себе і прагне до успіху.

Зараз Борщівський агротехнічний фаховий коледж вже другий рік поспіль здійснює прийом на навчання за освітньо-професійним ступенем фаховий молодший бакалавр за п’ятьма спеціальностями шести освітньо-професійних програм за денною формою навчання: Агроінженерія, Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, Будівництво та цивільна інженерія (дві освітньо-професійні програми), Маркетинг та Агрономія. За роки навчання здобувачі освіти відповідно до навчальних планів отримують кілька із вісімнадцяти ліцензованих у БАТФК  робітничих професій.

Крім того БАТФК надає можливість здобути фахову передвищу освіту тим, хто бажає вдосконалити свої професійні  навики чи здобути новий фах за заочною формою освіти за однією з чотирьох спеціальностей.

Наш коледж – це та сучасна структура, яка є невід’ємною складовою ступеневої освіти та формування нової системи освіти.

Впевненість у завтрашньому дні ґрунтується на високому професіоналізмі викладацького складу. Колектив викладачів нашого закладу – це когорта висококласних педагогів з власним баченням сучасної моделі освіти, з великим бажанням і можливостями навчати та виховувати.

Сьогодні коледж – це тридцять академічних груп денної форми навчання та одинадцять груп – заочної, це понад 900 студентів, майже 200 осіб трудового колективу.

Потужний педагогічний колектив – справжня гордість освітнього закладу - представлений 76 викладачами; серед них – кандидат педагогічних наук, 53 спеціалісти вищої категорії, І категорія – 13 осіб, ІІ – 6, спеціалістів– 4. Педагогічного звання викладач-методист удостоєні 30 педагогів, нагороджені нагрудним знаком «А.С. Макаренко» - 1особа, нагрудним знаком «Василь Сухомлинський» - 2 особи, нагрудним знаком «Відмінник освіти України» - 19 осіб, почесною грамотою Міністерства аграрної політики та продовольства  України – 3.

Колектив за останні роки суттєво омолодився. Це є свідченням, що він живе, переосмислюється, трансформується і розвивається.

Енергія, ініціативність, творчий потенціал викладачів забезпечують нашому закладу заслужений авторитет і повагу.

Велика увага в коледжі приділяється використанню в освітньому процесі інноваційних педагогічних та інформаційних технологій. Студенти отримують знання, необхідні для успішної трудової діяльності за допомогою сучасних засобів навчання. Інформаційні технології, опробовані в закладі освіти, стали просто необхідними під час дистанційної форми навчання в період карантинних обмежень.

Педагоги БАТФК - активні учасники міжнародних, всеукраїнських, обласних семінарів, конференцій, конкурсів.

На сьогоднішній день освітній процес забезпечується відповідною матеріальною базою: два навчальних корпуси, в яких розміщено

25 навчальних кабінетів, 27 лабораторій, які оснащені всією необхідною наочністю і мультимедійним обладнанням, 4 комп’ютерні аудиторії, 8 навчально-виробничих майстерень, обладнаних відповідно до навчальних планів.

Для проходження виробничих та переддипломних практик укладено угоди з провідними  підприємствами Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької областей , де студенти мають можливість засвоїти теоретичні та практичні навички, здобуті в закладі освіти та на виробництві.

За роки свого існування Борщівський агротехнічний фаховий коледж випустив більше 20 тис. талановитих, висококваліфікованих спеціалістів, серед яких 3162 отримали дипломи з відзнакою. Серед наших випускників – доктора сільськогосподарських і технічних наук, кандидати педагогічних і технічних наук, доктора філософії, керівники великих підприємств , приватні підприємці. А це і є найбільше багатство закладу – люди, які приходять в рідні пенати не тільки відвідувати свою Альма-матер, але й прославляють її своїми досягненнями, талантами, чесною і відданою працею, добрими вчинками. Відрадним є те, що багато наших випускників працює в стінах рідного закладу.

Прикладом мужності для нас є випускники коледжу – учасники бойових дій на території інших держав, учасники антитерористичної операції, операцій об’єднаних сил. Сьогодні випускники закладу освіти захищають східні кордони нашої держави від збройної агресії Російської Федерації.

Активна участь викладачів та студентів у різноманітних виховних заходах, національно-патріотичних та мистецьких акціях формує чітку громадянську позицію та викарбовує високі моральні й патріотичні цінності у непростих сучасних умовах життя.

Матеріальна база Борщівського агротехнічного фахового коледжу

ВІДОМОСТІ про матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності закладу освіти