Історія Борщівського агротехнічного коледжу

Борщівський агротехнічний коледж – навчальний заклад із 73-літньою славною історією.

Шлях пройдений ним – це нелегкий шлях становлення на початковому етапі, це творчий пошук в часи перебудови,перетворення його у визнаний центр освіти і культури району, області, регіону в цілому.

В Борщові однорічна сільськогосподарська школа була створена 1 листопада 1946 року відповідно до постанови Тернопільського виконкому обласної Ради депутатів трудящих за №1168, та постанови Ради Народних Комісарів УРСР №1542 від 25.11.1945 році. Першим її директором було призначено Лихолая М.М. Борщівська сільськогосподарська школа мала невеликий трьохповерховий навчальний корпус, в якому було всього 6 кабінетів.

Контингент учнів на початку її існування становив 270 осіб. Учні школи забезпечувалися гуртожитком і стипендією на загальних підставах.
   До послуг учнів була невелика бібліотека, фонд якої нараховував 1654 книги. Невеличка учнівська їдальня , знаходилася в підвальному приміщенні. Учні школи проживали у двох пристосованих під гуртожитки будинках.
Педколектив школи складався із 12 викладачів, 5 майстрів виробничого навчання.
Школа мала і своє учбове господарство із 140 га. орної землі, а також пасіку, великий сад, виноградник. Із сільськогосподарської техніки в школі був тільки 1 трактор "Універсал”, 1 автомобіль, а також 1 кінна жатка.

Борщівська сільськогосподарська школа готувала таких спеціалістів: садоводів, садовиноградарів, виноградарів, лісоводів, пасічників, плодоовочеводів, овочеводів, полеводів на відділах - рільників, садоводів, овочеводів.
За роки свого існування з 1946 року по 1955 рік Борщівська сільськогосподарська школа підготувала 1594 спеціалістів для сільського господарства краю, з них за профілями садоводів: – 430, садовиноградарів – 89, виноградарів – 71, лісоводів – 60, пасічників – 189, плодоовочеводів – 65, овочеводів – 156, полеводів – 534.

В середині 50 х років ХХ ст. в зв’язку із подальшим розвитком сільськогосподарського виробництва виникла потреба створити в західноукраїнських областях цілу мережу технікумів, училищ, які б готували кваліфікованих фахівців для села.
Відповідно до наказу Міністерства сільського господарства УРСР № 186 від 6 квітня 1955 року виданого, на основі постанови Ради Міністрів УРСР № 336 від 10 березня 1955 року, на базі однорічної сільськогосподарської школи було створено Борщівський технікум механізації сільського господарства.

Першим його директором був призначений Дозорець М.П. Спочатку в технікумі функціонувало лише одне відділення з підготовки техніків-механіків за спеціальністю 1508 "Механізація сільського господарства”. Тоді ж на це відділення були переведені учні з Заліщицького сільськогосподарського технікуму.  Перший новий прийом на денне відділення Борщівського технікуму було проведено в серпні 1955 року. Контингент учнів складав на той час 355 осіб.

З року в рік педколектив технікуму, потім радгоспу технікуму, а ще пізніше коледжу очолюваний директорами – І.В.Войчишиним, І.П.Дмитришиним, Р.С.Базюком, І.А.Кузиком, І.О.Краснюком, В.В.Іванишиним, А.В. Твердохлібом постійно зміцнював навчально-матеріальну базу, прикладав максимум зусиль до покращення навчально-виховного процесу, організовував нові відділення, а колектив учбового господарства досягав помітних показників виробництва сільськогосподарської. продукції.  

Із 12 серпня 1988 році Борщівський технікум механізації і електрифікації сільського господарства відповідно до наказу Державного агропромислового комітету УРСР набув статусу радгоспу -технікуму.

З 1 червня 1994 року Борщівський радгосп - технікум набув статусу агротехнічного коледжу і відповідно до постанови колегії Міністерства освіти України від 19 травня 1994 року протокол № 11/3 став здійснювати підготовку спеціалістів сільського господарства за другим рівнем акредитації.

З 2002 року Борщівський агротехнічний коледж очолює Козій Я.В. Сьогодні навчальний заклад живе в дусі реформування і зростаючих вимог сьогодення як в галузі аграрної освіти так і в загальному контексті загальноцивілізаційних та загальнодержавних змін. На сьогоднішній день навчальний заклад готує спеціалістів з шести спеціальностей: 208 Агроінженерія, 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, 075 Маркетинг, 192 Будівництво та цивільна інженерія, 201 Агрономія, "Монтаж, обслуговування устаткування і систем газопостачання".

Функціонує навчально-виробничий підрозділ, що забезпечує міцний зв'язок навчальної та виробничої діяльності. У 2004 році на базі колежу відкрито навчально-практичний центр.

Чимало зроблено в оновленні матеріально-технічної бази: побудовані дві нових котельні, проведені великі об’єми робіт з оновлення спортивного комплексу коледжу, господарська частина коледжу проводить постійні поточні ремонти студентських гуртожитків, навчальних корпусів . Оновився педагогічний склад навчального закладу. Досвідчені педагоги, ветерани коледжу передають свій багаж знань та професійний досвід молодим викладачам, що влилися у колектив за останні кілька років.

Багаті традиції Борщівського агротехнічного коледжу поповнилися останнім часом новими досягненнями у навчально-виховному процесі, що зафіксовано у Книзі історії коледжу, яка вийшла у світ 2011 року.

Саме завдяки постійним творчим пошукам та дієвим творчим зусиллям адміністрації коледжу, педагогічного та студентського колективу про нас знає Україна: двічі, 2007 та 2010 роках ми стали призерами Гран-прі конкурсу "Софіївські зорі", команда наших юнаків стала кращою серед аграрних закладів України у спортивних змаганнях з волейболу, коледж входить в трійку кращих навчальних закладів нашої держави, наші студенти неодноразово були призерами у конкурсах "Студент року", наші викладачі - переможці конкурсів "Куратор року", "Викладач року", офіційний сайт БАТК зайняв II місце у конкурсі "Кращий сайт навчального закладу", газета "Коледжівські вісті" отримала номінацію "Кращий вісник навчального закладу", ми стали кращими у регіональному конкурсі "Гуртожиток – наш дім", спортивний комплекс БАТК вже двічі був удостоєний I місця у Всеукраїнському конкурсі-огляді спортивних баз, наші студенти є активними учасниками щорічного зльоту "Лідери АПК ХХІ століття", кращі із них є лауреатами іменних стипендій.

em150gerb pdatulnaytntu

title mod

 

Наші координати

Тернопільська обл., Чортківський р-н,
м. Борщів, вул. Грушевського, 15

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…