Юрисконсульт коледжу інформує

"Знання законів не врятує від беззаконня"
jyrust        Юрисконсульт
Борщівського агротехнічного фахового коледжу


Мельник
Оксана Петрівна


 
каб.№223

       

       У своїй діяльності юрисконсульт керується Загальним положенням про юридичну службу міністерства, іншого органу виконавчої влади, державного підприємства, установи та організації, затверджене постановою Кабінету Міністрів України  від 26.11.2008 року № 1040 (із змінами), посадовою інструкцією та іншими нормативно – правовими актами України
       Основним завданням є організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне дотримання та запобігання невиконання вимог законодавства, інших нормативних актів установи, їх керівниками та працівниками під час виконання покладених на них завдань і функціональних обов’язків, а також представлення інтересів установи в судах.

Шановні студенти та відвідувачі сайту!

Ви маєте змогу задати питання юрисконсульту коледжу -
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Якщо Вас турбує якесь юридичне запитання, то напишіть і відповідь Ви отримаєте на вашу електронну адресу.

 
Запитання, що надійшли юристу коледжу та відповіді на них

Як себе поводити, якщо підкинули наркотики?

Помітивши, що до вашої кишені підклали пакетик, ні в якому випадку не обурюйтесь, а головне - не суньте руку до кишені і не намагайтесь викинути пакетик! Дайте вашим супротивникам зробити свою справу, а потім вимагайте запрошення свідків і вже за їх присутності вимагайте, щоб вам:

 • зістригли нігті;
 • взяли мазок з долонь;
 • взяли мазок з рота.

Все вищевказане повинні опечатати за вашої присутності і відправити на експертизу. Пам'ятайте:поліції буде дуже тяжко пояснити наявність маріхуани у вашій кишені без підтвердження наявності наркотику під нігтями, часточок наркотику на долонях і в роті!

Якщо підкладають не пакетик, а шприц із бурою чи прозорою рідиною, чи щось загорнуте в поліетилен, - ні в якому разі не торкайтесь цього руками!

свідках кажіть, що це провокація і:

 • вимагайте зняття відбитків пальців зі шприца чи поліетиленового пакета;
 • вкажіть, що на Ваших руках немає слідів від уколів і в даний момент на руках немає рукавичок;
 • вимагайте аналізу вашої сечі на аміноконову кислоту;
 • якщо у шприці бура рідина, обов'язково вимагайте аналізу групи крові у Вас і в шприці.

Бувають випадки, коли на шию вам можуть повісити амулет, з якого пізніше при свідках витягнуть героїн. Дії ті ж: не торкайтесь його руками, вимагайте при свідках аналізу вашого поту і поту на амулеті. Головне: вкажіть при свідках, що у вас на руках немає слідів від уколів.


Які заходи впливу застосовують до неповнолітніх за вчинення адміністративного правопорушення?

Адміністративна відповідальність – вид юридичної відповідальності, що полягає у застосуванні до особи, яка вчинила адміністративний проступок, певного заходу – адміністративного стягнення.

Підставою адміністративної відповідальності є адміністративне правопорушення (проступок). До винних у вчиненні правопорушення застосовують адміністративні стягнення, передбачені ст.24 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КпАП України). Порядок притягнення до адміністративної відповідальності спрощений, що створює умови для його оперативного і економічного використання. Слід звернути увагу на те, що між правопорушником і органом(посадовою особою), який накладає стягнення, відсутні службові відносини, що характерно для дисциплінарної відповідальності.

Суб’єктами адміністративних правопорушень є фізичні особи – громадяни і посадові особи. Серед суб’єктів адміністративних правопорушень вирізняються так звані спеціальні суб’єкти, тобто ті, які мають певні особливості щодо вчинення окремих адміністративних правопорушень або не несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах. До них належать, зокрема, неповнолітні.

Згідно ст.13 КпАП України до осіб віком 16-18 років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються відповідні заходи впливу. Адміністративна відповідальність неповнолітнього може настати тільки тоді, коли 16 років йому виповнилось саме до моменту вчинення протиправного діяння, а не до вирішення питання про притягнення його до адміністративної відповідальності.

До неповнолітніх віком 16-18 років, які скоїли адміністративні проступки, можуть бути застосовані заходи, передбачені ст.241 КпАП України, а саме:

 • зобов’язання публічно або в іншій формі вибачитись перед потерпілим;
 • попередження;
 • догана або сувора догана;
 • передання неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, або під нагляд педагогічному чи трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.

Найменш суворим заходом є зобов’язання публічно або в іншій формі вибачитись перед потерпілим. Цей захід орган адміністративної юрисдикції застосовує тоді, коли він дійшов висновку, що неповнолітній визнав неправомірність своєї поведінки, суспільну шкоду скоєного діяння і покаявся в ньому. Питання про форму публічного вибачення вирішує орган адміністративної юрисдикції з урахуванням усіх обставин справи і побажань потерпілого.

Попередження – суворіший захід виховного впливу, що полягає в усному оголошенні органом адміністративної юрисдикції офіційного від імені держави осудження неповнолітнього правопорушника і його поведінки, яка виявилась у скоєнні адміністративного проступку.

Догана або сувора догана є заходами, які застосовуються до неповнолітніх правопорушників у разі систематичного невиконання ними встановлених правил поведінки і скоєння правопорушень, що свідчать про формування антисуспільної установки. Догана або сувора догана є жорстокішими заходами, ніж попередження неповнолітнього. Передання неповнолітнього під нагляд батькам або особам, що їх замінюють, складається з накладанням на вказаних осіб органом адміністративної юрисдикції зобов’язання з посиланням виховного впливу на неповнолітнього правопорушника: здійснення культурно – виховних заходів; роз’яснювальної роботи; систематичного контролю поведінки неповнолітнього та інше.

Передання неповнолітнього під нагляд педагогічному чи трудовому колективу за їх згодою, означає накладання органом адміністративної юрисдикції на відповідний колектив з його (колективу) згоди зобов’язання здійснювати на неповнолітнього виховний вплив і контролювати його поведінку. По суті, це довіра педагогічному або трудовому колективу неповнолітнього, якого вони знають за спільною роботою або навчанням і за поведінку якого беруть на себе зобов’язання. Зауважу також, що скоєння адміністративного проступку неповнолітнім є обставиною, що пом’якшує відповідальність (ст.34 КпАП України). Пояснюється це тим, що неповнолітні загалом не мають стійкої психіки, достатнього життєвого досвіду, не завжди усвідомлюють шкоду від заподіяного, легко піддаються впливу інших осіб, особливо старших за віком, що часто стають організаторами правопорушень.

Якщо мене затримала поліція, які мої дії?

      ПОРАДА:

 1. Не провокувати;
 2. Не ображати;
 3. Не тікати.

ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ МАЄ ПРАВО:

 • Вимагати документи для встановлення особи (за наявності підстав).
 • Затримати до 3 годин для встановлення особи, у разі відсутності документів.
 • Не показувати документів. Вся інформація міститься на спеціальному жетоні, за яким його ідентифікують.

ЗАТРИМАНИЙ МАЄ ПРАВО:

 • Не підписувати протокол у разі незгоди з викладеним, або вносити поправки.
 • Подзвонити рідним у найкоротший термін.
 • Не давати показів проти себе.
 • Затриманий має право на адвоката з моменту затримання.

ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ НЕ МАЄ ПРАВА:

 • Обшукувати затриманого на вулиці та за відсутності 2 понятих.
 • Бити, застосовувати спеціальні засоби, якщо затриманий не чинить опору.
 • Лазити у речах або кишенях затриманого.

ЗАТРИМАНИЙ НЕ МАЄ ПРАВА:

 • Чинити опір правоохоронним органам.
 • Тікати від правоохоронців.
 • Надавати поліцейському неправдиву інформацію.

ПОЛІЦІЇ ЗАБОРОНЕНО:

 • Наносити удари гумовими кийками по голові, шиї, ключичній ділянці, статевих органах, попереку (куприку) і в живіт.
 • Застосовувати водомети при температурі нижче +10◦С.
 • Застосовувати наручники більше ніж 2 години безперервного використання або без позбавлення їх тиску.

За яких умов може бути відрахований студент із Фахового коледжу?

Відповідно до ст.44 Закону України «Про фахову передвищу освіту» підставами для відрахування здобувача фахової передвищої освіти є:  

1) завершення навчання за відповідною освітньо-професійною програмою;

2) власне бажання;

3) переведення до іншого закладу фахової передвищої освіти або до закладу професійної (професійно-технічної) освіти, загальної середньої освіти (для здобувачів фахової передвищої освіти, які зараховані на основі базової середньої освіти, протягом першого і другого років навчання);

4) невиконання індивідуального навчального плану;

5) порушення умов договору про надання освітніх послуг, який є підставою для зарахування;

6) порушення академічної доброчесності;

7) стан здоров’я (за наявності відповідного висновку);

8) інші випадки, визначені законом.

          Особа, відрахована із Фахового коледжу до завершення навчання, отримує академічну довідку, що містить інформацію про результати навчання, назви дисциплін (предметів), отримані оцінки і здобуту кількість кредитів ЄКТС. Форма академічної довідки затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки

         Здобувач Фахового коледжу має право на перерву у навчанні у зв’язку з обставинами, що унеможливлюють виконання освітньої, освітньо-професійної програми (стан здоров’я, призов на строкову військову службу у разі втрати права на відстрочку від неї, сімейні обставини тощо). Таким особам надається академічна відпустка в установленому порядку. Навчання чи стажування в освітніх установах (у тому числі іноземних держав) може бути підставою для перерви у навчанні, якщо інше не передбачено міжнародними актами чи договорами між закладами освіти.

        Здобувачам Фахового коледжу, призваним на військову службу у зв’язку з оголошенням мобілізації, призовом на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, гарантується збереження місця навчання та стипендії.

        Здобувачам Фахового коледжу, які реалізують право на академічну мобільність, протягом навчання в іншому закладі освіти на території України чи поза її межами гарантуються збереження попереднього місця навчання та виплата стипендії відповідно до законодавства. Такі особи не відраховуються із Фахового коледжу.

        Студент, відрахований із Фахового коледжу до завершення навчання за відповідною освітньою, освітньо-професійною програмою, має право на поновлення на навчання в межах ліцензованого обсягу закладу фахової передвищої освіти.

В яких нормативних актах прописані права та обов’язки студентів Борщівського агротехнічного фахового коледжу? 

    Відповідно до ст.ст. 54, 55 Закону України «Про фахову передвищу освіту» та Статуту Борщівського агротехнічного фахового коледжу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06 червня 2023 року № 679, розділу 7 «Учасники освітнього процесу Фахового коледжу» прописані права та обов’язки студентів Фахового коледжу.

   Особи, які навчаються в Фаховому коледжі, мають право на:

1) вибір освітньо-професійної програми під час вступу до Фахового коледжу;

2) безпечні і нешкідливі умови навчання, праці та побуту;

3) якісні освітні послуги;

4) справедливе та об’єктивне оцінювання результатів навчання;

5) трудову діяльність у позанавчальний час;

6) користування бібліотеками, інформаційними фондами, навчальною, дослідницькою та спортивною базами Фахового коледжу, доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі у встановленому законодавством порядку;

7) безоплатне забезпечення інформацією для навчання у доступних форматах з використанням технологій, що враховують обмеження життєдіяльності, зумовлені станом здоров’я (для осіб з особливими освітніми потребами);

8) забезпечення гуртожитком на строк здобуття освіти в порядку, встановленому законодавством;

9) користування виробничою, культурно-освітньою, побутовою, спортивною, оздоровчою інфраструктурою Фахового коледжу та послугами його структурних підрозділів у порядку, визначеному законодавством;

10) свободу творчої, спортивної, оздоровчої, культурної, просвітницької, дослідницької та іншої діяльності;

11) участь у заходах з освітньої, дослідницької, спортивної, мистецької, громадської діяльності, що проводяться в Україні та за кордоном, у встановленому законодавством порядку;

12) участь у діяльності органів громадського самоврядування Фахового коледжу;

13) здобуття освіти одночасно за декількома освітньо-професійними програмами у Фаховому коледжі, а також у декількох закладах фахової передвищої (вищої) освіти за різними формами здобуття освіти, за умови отримання тільки однієї фахової передвищої освіти за кошти державного або місцевого бюджету на підставі державного та/або регіонального замовлення;

14) участь в обговоренні та вирішенні питань удосконалення освітнього процесу, призначення стипендій, організації дозвілля, побуту, оздоровлення;

15) внесення пропозицій щодо умов і розміру плати за навчання;

16) участь у формуванні індивідуального навчального плану, вибір навчальних дисциплін у межах, передбачених відповідною освітньо-професійною програмою та навчальним планом, в обсязі, що становить не менше 10 відсотків загальної кількості кредитів ЄКТС, передбачених для освітньо-професійної програми фахової передвищої освіти;

17) навчання впродовж життя та академічну мобільність, у тому числі міжнародну, на визнання результатів навчання та кредитів, отриманих під час академічної мобільності;

18) забезпечення стипендіями у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

19) отримання соціальної допомоги у випадках, встановлених законодавством;

20) збереження місця навчання на період проходження строкової військової служби або військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, або військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період;

21) зарахування до страхового стажу відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» періодів навчання за денною формою здобуття освіти у закладах фахової передвищої освіти, за умови добровільної сплати страхових внесків;

22) академічну відпустку або перерву в навчанні зі збереженням окремих прав здобувача фахової передвищої освіти, а також на поновлення навчання у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України;

23) моральне та/або матеріальне заохочення за успіхи у навчанні і громадській роботі, за мистецькі та спортивні досягнення тощо;

24) повагу до людської гідності, захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації;

25) безоплатне проходження практичної підготовки на підприємствах, в установах, закладах та організаціях, а також на оплату праці під час виконання виробничих функцій згідно з законодавством;

26) канікулярну відпустку тривалістю не менш як вісім календарних тижнів на навчальний рік, а для осіб, які здобувають фахову передвищу освіту за дуальною формою здобуття освіти та на робочому місці (на виробництві), перерву в теоретичній підготовці не менш як вісім календарних тижнів на навчальний рік;

27) отримання цільових пільгових державних кредитів для здобуття фахової передвищої освіти у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;

28) оскарження дій органів управління Фахового коледжу та їх посадових осіб, педагогічних та інших працівників;

29) спеціальний навчально-реабілітаційний супровід та вільний доступ до інфраструктури Фахового коледжу відповідно до медико-соціальних показань за наявності обмежень життєдіяльності, зумовлених станом здоров’я;

30) інші необхідні умови для навчання, у тому числі для осіб з особливими освітніми потребами та із соціально вразливих верств населення;

31) додаткову оплачувану відпустку у зв’язку з навчанням за основним місцем роботи, скорочений робочий час та інші пільги, передбачені законодавством для осіб, які поєднують роботу з навчанням (крім дуальної форми здобуття освіти та навчання на робочому місці (на виробництві).

2. Особи, які здобувають освіту у Фаховому коледжі, зобов’язані:

1) виконувати вимоги освітньо-професійної, освітньої програм та індивідуального навчального плану, дотримуючись принципу академічної доброчесності, та досягти результатів навчання, передбачених стандартом фахової передвищої освіти та освітньо-професійною програмою;

2) поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм;

3) відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля;

4) виконувати вимоги з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, протипожежної безпеки, передбачені відповідними правилами та інструкціями;

5) дотримуватися вимог законодавства, цього Статуту, правил внутрішнього розпорядку Фахового коледжу, а також умов договору про надання освітніх послуг.

Яку відповідальність несуть педагогічні працівники та студенти Фахового коледжу за порушення академічної доброчесності?

      Керуючись ст. 26 Закону України «Про фахову передвищу освіту», Положенням про дотримання академічної доброчесності педагогічними працівниками та здобувачами освіти Борщівського агротехнічного фахового коледжу, схваленого педагогічною радою Фахового коледжу від 07 лютого 2023 року протокол №4 та затверджене наказом в.о. директора від 07 лютого 2023 року № 16-од «Про затвердження Положень» кожен учасник освітнього процесу в системі фахової передвищої освіти зобов’язаний дотримуватися принципів академічної доброчесності.

     За порушення академічної доброчесності педагогічні працівники можуть притягатися до такої академічної відповідальності:

     1) відмова у присвоєнні, підтвердженні або позбавлення присвоєного педагогічного звання, кваліфікаційної категорії;

     2) позбавлення на строк від одного до п’яти років права брати участь у роботі комісій з атестації педагогічних працівників, з акредитації освітньо-професійних програм, з інституційного аудиту закладів освіти, у журі учнівських і студентських олімпіад та інших змагань, у дорадчих і робочих органах, створюваних органами державної влади та органами місцевого самоврядування;

     3) недопуск до проходження сертифікації строком на три роки, позбавлення сертифіката;

     4) обмеження права на вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

     5) прийняття атестаційною комісією рішення про невідповідність займаній посаді педагогічного працівника;

     6) недопущення до участі у конкурсі на посаду керівника закладу фахової передвищої освіти строком на п’ять років.

     За порушення академічної доброчесності студенти можуть притягатися до такої академічної відповідальності:

      1) зауваження;

      2) повідомлення батькам, законним представникам;

      3) повторне проходження поточного, підсумкового та/або річного оцінювання;

      4) повторне проходження державної підсумкової атестації та/або атестації здобувачів;

      5) повторне проходження відповідного освітнього компонента освітньої, освітньо-професійної програми;

      6) позбавлення академічної стипендії;

      7) позбавлення наданих Фаховим коледжем пільг з оплати навчання;

      8) позбавлення отриманих з порушенням академічної доброчесності призових місць на студентських змаганнях, турнірах, олімпіадах, конкурсах;

      9) відрахування із Фахового коледжу.

       Порядок виявлення та встановлення фактів порушення академічної доброчесності, а також види відповідальності за конкретні порушення визначаються колегіальним органом управління Фахового коледжу, тобто педагогічною радою.

      Рішення про академічну відповідальність педагогічних працівників приймає педагогічна рада Фахового коледжу або атестаційна комісія відповідного рівня.

       Рішення про академічну відповідальність студентів, передбачену пунктами 1-3 приймає педагогічний працівник, який виявив порушення. В інших випадках рішення може прийматися директором за погодженням з органами студентського самоврядування.

      Відсутність реагування на факти порушення академічної доброчесності є підставою для притягнення директора Фахового коледжу до дисциплінарної відповідальності.

Протидія булінгу

em150gerb pdatulnaytntu

title mod

 

Наші координати

Тернопільська обл., Чортківський р-н,
м. Борщів, вул. Грушевського, 15

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…