Циклова комісія електротехнічних дисциплін

el logo

Основною метою освітньої та методичної діяльності циклової комісії електротехнічних дисциплін є формування нової генерації фахівців у сфері енергетики, здатних працювати в умовах сучасного високотехнологічного суспільства.
Важливе завдання циклової комісії електротехнічних дисциплін полягає у професійній підготовці та формуванні фахової майстерності, вихованні професійних якостей майбутніх електриків, сприянні у розвитку творчого потенціалу та  основних засад національно-патріотичного виховання.

З метою реалізації основних завдань викладачі циклової комісії працюють над методичною проблемою:
"Створення якісного освітнього середовища як ключовий чинник формування конкурентоспроможних фахівців".

Склад циклової комісії:

Циклова комісія електротехнічних дисциплін

Основними напрямками роботи та завданнями циклової комісії є:
  • забезпечення виконання навчальних планів і програм навчальних дисциплін;
  • розробка комплексів навчально-методичного забезпечення навчальних дисциплін;
  • розробка методик викладання навчальних дисциплін циклової комісії, проведення лекційних, практичних, лабораторних занять, навчальних, виробничо-технологічної та переддипломної практик, курсового і дипломного проєктування;
  • підготовка, розгляд й обговорення матеріалів для проведення семестрового контролю знань студентів, тематики та змісту курсових, дипломних проєктів іншої методичної документації для контролю знань студентів;
  • підготовка студентів до участі у конференціях, олімпіадах, вікторинах, конкурсах, виставках творчих робіт;
  • проведення профорієнтаційної роботи, сприяння працевлаштуванню випускників із зв’язок з ними.
  Виконання будь-якого технологічного процесу неможливо без різних видів енергії. Головним видом енергії у всіх галузях людської діяльності, завдяки своїй універсальності, стала електрична, тому це – одна з найнеобхідніших спеціальностей сьогодення. Попит на фахівців у цій галузі щодня зростає.

Спеціальність 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» -  одна з найуніверсальніших і поширених спеціальностей.

Фахівець-електрик  повинен бути висококваліфікованим, знати призначення, конструкцію, принцип роботи сучасного електрообладнання і систем електроустаткування, вміти їх використовувати, дотримуючись норм безпеки. Щоб правильно використовувати сучасні засоби електрообладнання та системи електроустаткування, майбутній фахівець повинен мати організаційні здібності, глибокі теоретичні знання та відповідні практичні навички, вміти користуватися технічною та довідковою літературою, слідкувати за розвитком сучасних засобів, електрообладнання та систем електроустаткування, які він отримає під час освоєння освітньо-професійної програми «Монтаж, обслуговування та ремонт електротехнічних установок в агропромисловому комплексі».

Викладачі циклової комісія електротехнічних дисциплін викладають дисципліни:

Основні дисципліни:

Теоретичні основи електротехніки

Основи автоматики

Монтаж електрообладнання і систем керування

Електропривод сільськогосподарських машин

Електротехнологія

Автоматизація технологічних процесів і систем технологічного керування

Електропостачання сільського господарства

Експлуатація і ремонт електрообладнання

Електричне освітлення та опромінення

Електричні машини і апарати

Вибіркові дисципліни:

Основи проєктування енергетичних об’єктів

Основи енергозбереження

Нетрадиційні джерела енергії

Основи електроніки

Електрообладнання тракторів і автомобілів

Практичні уміння студенти здобувають під час проходження наступних видів практик:

Електрослюсарна практика

Зварювальна практика

Електромонтажна практика

Практика по технічному обслуговуванню і ремонту електрообладнання

Практика по вирішенню виробничо-ситуаційних завдань

Виробничо-технологічна практика

Переддипломна практика

Атестація здобувачів фахової передвищої освіти освітньо-професійної програми  «Монтаж, обслуговування та ремонт електротехнічних установок в агропромисловому комплексі» здійснюється у формі публічного захисту дипломного проєкту.

Матеріальна база циклової комісії:

Навчальні приміщення, що використовуються для проведення навчальних занять з  електротехнічних дисциплін розташовані в навчальному корпусі №2  площею  750 м2 без урахування коридорів, викладацьких та інших допоміжних приміщень.