Бібліотека Борщівського агротехнічного коледжу

Завідувач бібліотеки - Парнета Надія Михайлівна

Провідні бібліотекарі - Задорожна Надія Миколаївна - працівник абонементу,

Харкава Тетяна Петрівна - працівник читального залу бібліотеки гуртожитку,

Щур Олександра Романівна - працівник читального залу - бібліотекар І категорії.

Навчальний заклад є складним механізмом, кожна деталь якого являється унікальною, оскільки всі його частини, правильно виконуючи свої завдання, прямують до єдиної цілі. Бібліотека – це серце механізму, храм науки, що намагається дати кожному студентові необхідний рівень наукових знань, залучити їх до багатств української та всесвітньої культури, наділити моральним, естетичним, трудовим та національним вихованням.

Бібліотека Борщівського агротехнічного коледжу є підрозділом навчального закладу, який формує інформаційну культуру студентської молоді, прищеплює їй навики здобувати та генерувати нові знання як в аудиторний, так і в позааудиторний час. Бібліотека здійснює бібліотечний та інформаційно-бібліографічний супровід навчально - виховного процесу, наукових досліджень за профілем закладу.

Головна мета діяльності бібліотеки - зробити інформацію доступною. Бібліотека коледжу забезпечує доступ до інформаційних ресурсів, відіграючи важливу роль у розвитку інформаційної грамотності та культури своїх користувачів.

Основні завдання роботи бібліотеки:

-          комплектувати бібліотечний фонд відповідно до профілю навчального закладу та інформаційних потреб користувачів;

-          популяризувати знання з історії релігії, традицій і звичаїв нашого народу, зміст загальнолюдських цінностей, ідеї національного державотворення;

-          організовувати повне, якісне і оперативне бібліотечно-бібліографічне та інформаційне обслуговування студентів, викладацький склад та інших категорій користувачів на основі широкого доступу до бібліотечних та світових інформаційних ресурсів;

-          систематично вести довідково-бібліографічний апарат, використовуючи як традиційні, так і комп’ютерні носії інформації;

-          оновлювати номенклатуру бібліотечних послуг, підвищувати їх якість на основі комп’ютерної техніки та інформаційних технологій;

-          проводити самостійно та спільно з іншими організаціями та установами навчальну та організаційно-методичну роботу з питань книгознавства, бібліотекознавства, бібліографії та інформатики;

-          прищеплювати користувачам інформаційну культуру, любов до книги, дбайливе ставлення до технічних засобів;

-          координувати діяльність структурних підрозділів бібліотеки з іншими бібліотечно-інформаційними установами та громадськими організаціями.

Бібліотека здатна створювати атмосферу творчої зацікавленості у навчанні, науці, мистецтві, впливати на стан духу, який не піддається жодним вимірам та оцінкам, проте лежить в основі моралі та сприяє вихованню української душі.

Історія бібліотеки навчального закладу починається з 25 серпня 1955 року. Вона була створена при технікумі механізації та електрифікації сільського господарства. На даний час це одна з найбільших книгозбірень подібних закладів області: складається з трьох підрозділів, до яких входить книгосховище, читальний зал на 40 місць, бібліотека гуртожитку №3. У її фонді близько 90000 примірників літератури. 57000 складають підручники, решта – методична, допоміжна, природнича, технічна, сільськогосподарська, медична, суспільно – політична, літературознавча та мовознавча література. А ще є довідкова, до якої належать: енциклопедії, словники ( орфографічні, тлумачні, іншомовних слів), довідники.

Щороку бібліотека передплачує близько 30 назв газет та журналів. Довідково-бібліографічний апарат бібліотеки – це абетковий та систематичний каталоги, постійна картотека газетно-журнальних статей, краєзнавча картотека, картотека періодичних видань, картотека забезпеченості підручниками та навчальними посібниками, електронний каталог книг.

Але бібліотеці недостатньо мати інформацію, потрібно організовувати доступ до неї в зручній для читача формі. До бібліотеки звертається нове покоління читачів, які добре володіють комп’ютерною технікою, роботою в Інтернеті, тому в бібліотеці коледжу та гуртожитку студенти можуть скористатися безпровідниковим інтернетом VI – FI.

Працівники бібліотеки проводять культурно-масові заходи, інформаційно – просвітницькі та виховні години. До знаменних і пам'ятних дат оформляються книжкові виставки, тематичні полиці, проводяться перегляди літератури, бібліографічні огляди та інші заходи для популяризації книжкового фонду. В роботі бібліотеки застосовуються новітні інформаційні та бібліотечні технології.

Літературно – музична композиція

«Благословенна будь в віках, одвічна мамо!»

Виховна година до Дня бібліотек

«Для мене книга – світло дня»

Інформаційно – просвітницька година до Дня бібліотек «Територія твого розвитку»

12047766 1611259485804871 999862318 nDSCN0942DSCN0957