Монтаж, обслуговування устаткування і систем газопостачання

Завідувач відділення

Гільтай

Володимир

Васильович

Спеціаліст вищої категорії
викладач-методист
тел.моб. (096)6771598

Здійснюємо навчання:

Галузь знань:

19 "Архітектура та будівництво"

Спеціальність:

192 "Будівництво та цивільна інженерія"

Освітньо – професійна програма

"Монтаж, обслуговування устаткування і систем газопостачання"

Освітньо – професійний ступінь

Фаховий молодший бакалавр

Освітня кваліфікація:

Фаховий молодший бакалавр з будівництва та цивільної інженерії

На базі будівельного відділення у 2010 році  відкрито спеціальність «Монтаж, обслуговування устаткування і систем газопостачання та з 2016 року перейменовано (згідно Національного класифікатора професій) у спеціальність 192 «Будівництво та цивільна інженерія» за ОПП «Монтаж, обслуговування устаткування і систем газопостачання».

Підготовка фахівців з даної спеціальності здійснюється на основі базової загальної середньої освіти (9 класів) з терміном навчання 3 роки 6 місяців,  на основі повної загальної середньої освіти (11 класів) – 2 роки 6 місяців. Студенти навчаються за кошти державного бюджету (які успішно склали вступні випробування за умовами конкурсу) та за контрактом.

Згідно навчального плану  спеціальності  передбачено надання освітніх послуг на отримання робітничої професії «Слюсар з експлуатації та ремонту газового устаткування». Виробничо-технологічна та переддипломна практика проходить за сприяння колишнього  ПрАТ «Тернопільгаз», а зараз Тернопільської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України», згідно укладених договорів.

Матеріально-технічна база складається з 11 спеціалізованих кабінетів, 7 лабораторій, комп’ютерного класу та майстерні з експлуатації і ремонту газового обладнання, які забезпечені сучасними інформаційними засобами навчання.

Неперервність системи підготовки фахівців забезпечується укладеними договорами про співпрацю з Тернопільським національним технічним університетом ім. І. Пулюя, Національним університетом «Львівська політехніка», Чернівецьким Національним університетом ім. Федьковича, Одеською Державною академією будівництва і архітектури.

Педагогічний колектив переконаний, що  процес  підготовки сучасного фахівця  потребує  максимального зближення аудиторного навчання, міцного засвоєння теоретичних знань під час практичних занять з вихованням  любові до обраної студентом професії.

Випускаюча циклова комісія спеціальності: Будівництво та цивільна інженерія

Перелік навчальних дисциплін, за якими здійснюється підготовка фахівців за ОПП "Монтаж, обслуговування устаткування і систем газопостачання"

Основні дисципліни:

Українська мова (за професійним спрямуванням)

Іноземна мова (за професійним спрямуванням)

Фізичне виховання

Основи правознавства

Культурологія

Вища математика

Безпека життєдіяльності

Вступ до фаху

Основи технічної механіки

Інженерна геодезія

Інженерна графіка

Гідравліка

Теплотехніка

Гідравлічні машини

Газифіковані котельні агрегати

Газові мережі та устаткування

Технологія і організація будівельно-монтажних  і ремонтних робіт в газовому господарстві

Експлуатація устаткування і систем газопостачання

Інженерно-технічне устаткування будівель і споруд

Економіка і планування галузі

Природні і штучні гази

Опалення

Основи систем автоматизованого проектування

Основи охорони праці

Перелік навчальних і виробничих практик:

Ознайомлювальна практика

Зварювальна практика

Слюсарна практика

Геодезична практика

Практика з ремонту газового обладнання

Практика на отримання робітничої професії

Виробничо-технологічна практика

Переддипломна практика

Дипломне проектування

Вибіркові дисципліни:

Основи філософських знань

Політологія

Комп’ютери та комп’ютерні технології

Комп’ютерна техніка та основи комп’ютерного моделювання

Нормування праці і кошторис

Ціноутворення в будівництві

Основи електротехніки

Основи електроніки

Матеріалознавство

Матеріалознавство і технологія конструкційних матеріалів

Метрологія і стандартизація

Взаємозамінність, стандартизація і технічні вимірювання

Автоматика і телемеханіка систем газопостачання

Автоматизація технологічних процесів і систем технологічного керування

Фаховий молодший бакалавр підготовлений до виконання робіт в галузі економіки за Національним класифікатором України «Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2010», затвердженим введеним в дію наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 №457(зі змінами).

Секція F Будівництво

Розділ 42 Будівництво споруд

Група 42.2 Будівництво комунікацій

Клас 42.21 Будівництво трубопроводів