ГОЛОД 33 – НЕЗАГОЄНА РАНА УКРАЇНИ.

25 November 2022
Голодомор 1932-1933 років визнано геноцидом українського народу на державному рівні. Цьогоріч вшанування пам’яті проходить під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаймося. Переможемо».
Цю скорботну дату ми згадуємо в умовах повномасштабної війни росії проти України. росія знову переслідує ту ж саму мету, що й під час Голодомору 1932-1933 років – знищення української нації. На вшанування світлої пам’яті жертв голодомору в Україні в 1932-1933 роках у читальній залі бібліотеки БАТФК відбулася година скорботи « Голод 33 – незагоєна рана України» за участю груп А – 31, А – 41, К – 21, Аі – 021. Викладачка історії України коледжу Тетяна Стецько наголосила, що Голодомор не був випадковим явищем природного чи соціального походження, як це стверджували спочатку радянські, а згодом проросійські історики. Смерть через голод стала наслідком цілеспрямовано застосованого тоталітарною владою терору голодом, тобто геноцидом. Він став покаранням українців за їхній спротив колективізації сільського господарства і небажання перебування під владою Росії. Це покарання здійснювалося шляхом знищення української культури, мови, традицій. Бібліотекар освітнього закладу Тетяна Харкава закликала студентів мати в серці історію про ті страшні дні, про всі жертви голодомору, адже жива пам’ять надзвичайно важлива. Нехай закінчиться ця нечесна війна, аби ніхто і ніколи не чув страшне слово «голод»! Нехай заново воскресне наша рідна Україна!